Vadim Vasilyev: Manchester United kilka razy podbijał cenę za Martiala

Wiceprezes francuskiego AS Monaco FC, Vadim Vasilyev ujawnił w swoim ostatnim wywiadzie, iż Manchester United był tak zdeterminowany, aby pozyskać Anthony’ego Martiala, że aż kilkukrotnie podwyższał on za niego ofertę.

Brytyjskie media spekulują, iż w ostateczności Czerwone Diabły przeleją na bankowe konto francuskiego klubu, aż 80 milionów euro. Warto także zaznaczyć, iż do finalizacji transferu doszło podczas ostatniego dnia okienka transferowego.

– Mogę potwierdzić, że ostateczna kwota odstępnego za Anthony’ego Martiala wynosi 57,6 miliona funtów. Oczywiście nie obejmuje ona szeregu bonusów, którą są bardzo realne – powiedział Vadim Vasilyev, cytowany przez „The Sun”.

– Na początku nie było mowy o sprzedaży zawodnika, absolutnie tego nie planowaliśmy. Przez ostatni tydzień zostaliśmy jednak zalani przez United ofertami: 21,6 mln funtów, 28,8 mln, 36 mln, czy też nawet 50,4 mln z bonusami – zaznaczył.

– W niedzielę zawodnik otrzymał jednak taką ofertę, że nie mógł jej odrzucić. Od razu zapytał się nas, czy jest możliwość dogadania się. Dodatkowo w poniedziałek Manchester United złożył nam kolejną propozycję, tym razem była ona tak duża, że klub musiał ją zaakceptować – dodał.