Zieliński: Wytrzymaliśmy presję i dominowaliśmy

sports news

Trener Arki Gdynia Jacek Zieliński był bardzo zadowolony po pokonaniu Wisły Kraków 3:1 (1:1) w pierwszym meczu 36. kolejki rozgrywek LOTTO Ekstraklasy.

Dzięki dziesiątej wygranej w sezonie zespół z Trójmiasta umocnił się na dwunastym miejscu w tabeli, zapewniając sobie już utrzymanie.

„Biała Gwiazda” doznała natomiast piętnastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostała na dziewiątej lokacie w klasyfikacji.

– Osiągnęliśmy nasz cel i to jest najważniejsze. Mamy utrzymanie. Nie musimy jechać do Wrocławia, aby bić się o własny byt, ale może się jeszcze okazać, że być może będziemy bić się o dalszy byt Śląska – wyznał Zieliński dla oficjalnego serwisu Arki.

– Wytrzymaliśmy presję i za to należą się chłopakom duże wyrazy uznania. Było ją czuć bardzo wyraźnie już od momentu, kiedy się w niej pojawiłem. To ciśnienie w szatni musieliśmy umiejętnie popuszczać. Wtedy też pojawiły się w niej uśmiechy i podnieśliśmy głowy – podkreślił opiekun zespołu z Trójmiasta.

– Gdy gra się o utrzymanie, to kosztuje piłkarzy naprawdę dużo zdrowia. Chłopacy pokazali charakter i kawałek dobrej gry. Przez ostatnie dwa mecze oddaliśmy chyba więcej strzałów niż widzieliśmy w Gdyni przez cały sezon – zaznaczył Zieliński.

– Piłka jest przewrotna. Dominowaliśmy całą pierwszą połowę, a przed przerwą straciliśmy bramkę po stałym fragmencie gry. Po raz pierwszy w szatni padły ostrzejsze słowa, ale chyba dzięki temu w drugiej połowie nasza dominacja była jeszcze większa i wygraliśmy skromnie, ale zasłużenie – kontynuował trener gdynian.

– W tym meczu liczyły się punkty. O kolejne postaramy się we Wrocławiu. W dalszym ciągu jesteśmy w grze i jedziemy walczyć dalej. Wciąż gramy o premie, lepsze miejsce w tabeli i o finansowe zyski dla klubu. Kluczowym momentem dla nas był pierwszy mecz z Miedzią i nasza rozmowa w szatni. Wtedy widziałem w chłopakach żar i ogień, że zawodnicy mi ufają. Później to po prostu zaskoczyło – dodał Zieliński.

(za arka.gdynia.pl)

Serwis Sports-News dostarcza Sportowa Agencja Informacyjna ASInfo.

UWAGA! PZBUK zmienia bonus startowy dla nowych graczy. Od teraz możecie skorzystać z promocji "Zamień 200 zł na 500 zł!"

Jest to najwyższy asymetryczny bonus od depozytu w Polsce! Każdy klient po wpłacie 200 zł otrzyma w sumie 500 zł na grę w zakładach sportowych.

Bonus przyznawany jest w zależności od wysokości dokonanego depozytu, według założenia, że wartość bonusu stanowi 150% wpłaconego depozytu powyżej kwoty 100 zł . Maksymalna wartość depozytu uprawniająca do uzyskania bonusu wynosi 200 zł.

Co trzeba zrobić, żeby skorzystać z promocji?

Przede wszystkim zarejestruj się w PZBUK klikając TUTAJ. Następnie musisz zweryfikować swój numer telefonu i dokonać depozytu w wysokości minimum 100 zł oraz aktywować bonus podczas depozytu.

Nie czekaj, tylko skorzystaj z promocji! Kliknij TUTAJ, aby założyć konto w PZBUK.

Add Comment

Click here to post a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.