Latal: Najlepszy mecz w tym roku

Piast Gliwice pokonał na wyjeździe Jagiellonię Białystok 2:0 w sobotnim spotkaniu piętnastej kolejki Ekstraklasy. Trener gości, Radoslav Latal powiedział na konferencji prasowej, że jego piłkarze rozegrali najlepszy mecz w tym roku – poinformowano na stronie internetowej klubu.

– Przyjechaliśmy do Białegostoku bez Urosa Koruna i Sasy Żiveca. To było dla nas duże osłabienie. Postanowiliśmy jednak zagrać ofensywnie, dlatego wystawiłem w składzie od początku Mateusza Maka, który nie grał przez długi czas. To był bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu, nie licząc początku, w którym gospodarze stworzyli sobie kilka groźnych okazji – powiedział czeski trener.

Pierwszego gola „Piastunki” zdobyły w 24. minucie meczu. Na listę strzelców wpisał się Mateusz Mak. Wynik na 2:0 ustalił w 64. minucie gry, Kornel Osyra.

– Po strzeleniu przez nas pierwszej bramki, obraz gry na szczęście uległ zmianie. Przejęliśmy inicjatywę i długo utrzymywaliśmy się przy piłce, co pozwoliło nam zdobyć drugiego gola. Moim zdaniem to był najlepszy mecz, jaki rozegraliśmy w tym roku – zakończył trener Latal.

Dla Piasta było to jedenaste zwycięstwo w tym sezonie w Ekstraklasie. Gliwiczanie są na czele tabeli i mają dziesięć punktów przewagi nad Cracovią, która jest na drugiej pozycji w lidze.