Ottmar Hitzfeld zakończył karierę trenerską !

Reprezentacja Szwajcarii przegrała z Argentyną po dogrywce 0:1 (0:0) w siódmym spotkaniu 1/8 finału piłkarskich MŚ 2014, które rozgrywane są w Brazylii. Tym samym Helweci pożegnali się z turniejem, a selekcjoner kadry – Ottmar Hitzfeld – zapowiedział zakończenie kariery trenerskiej.

– Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, lecz zabrakło nam decydującego ciosu w drugiej połowie meczu. Mieliśmy kilka okazji, podobnie jak rywale i gdybyśmy zachowali nieco więcej zimnej krwi, to mogliśmy sprawić niespodziankę. Wypada pogratulować rywalom awansu i życzyć im powodzenia w kolejnej rundzie – powiedział po spotkaniu z Argentyną trener Helwetów, Ottmar Hitzfeld.

– Moja praca w roli trenera dobiega końca. Czas przejść na emeryturę – jestem dumny z tego co osiągnąłem. Za mną wiele lat wspaniałych przygód z największymi klubami na świecie – oznajmił selekcjoner reprezentacji Szwajcarii.

– Musze odpocząć, ponieważ mam już swoje lata. Pasuje zająć się czymś mniej stresującym. Teraz będę najprawdopodobniej pracował w TV, jako ekspert bądź komentator. Przynajmniej w ten sposób nie można przegrać meczu – mówił żartobliwie Hitzfeld.

Add Comment

Click here to post a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.