Rompa: Unikajmy szukania powodów zanikania aktywności

sports news

– Wprowadzone ograniczenia utrudniają aktywność fizyczną. Możemy skoncentrować się na tych rzeczach, które mamy i postarać się w kreatywny sposób je wykorzystać – wyznał Paweł Rompa w rozmowie z oficjalnym serwisem Podbeskidzia.

Trener bramkarzy „Górali”, którzy są liderem zaplecza PKO Ekstraklasy, podpowiada młodym zawodnikom jak radzić sobie w trakcie kryzysu związanego z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

– Każdy z nas znajduje się w innej sytuacji, dlatego ma inne możliwości. Mieszkając na wsi, czy posiadając ogród, można wykorzystać taką przestrzeń na ćwiczenia z piłką, różnego rodzaju prowadzenia, przyjęcia i podania, korzystając z pomocy drugiej osoby – podkreślił Rompa.

– Mniejsze możliwości mają osoby mieszkające w blokach, ale również tacy są w stanie pozostać aktywnymi. Przede wszystkim można wykonywać ćwiczenia siłowe bez żadnego sprzętu, jak chociażby klasyczne pompki, przysiady, wypady, podskoki. Kreatywne osoby potrafią wykorzystać również przedmioty, które są w domu, jak np. krzesła, stoły, butelki z wodą i wkomponować je w swoje ćwiczenia. Również ćwiczenia stabilizacyjne, prewencyjne, czy koordynacji ruchowej z piłkami tenisowymi są możliwe do wykonania na małej przestrzeni w pokoju – zaznaczył trener bramkarzy „Górali”.

– Wielu sportowców na swoich mediach społecznościowych zamieszcza filmiki, w jaki sposób wykorzystują warunki, w których mieszkają. W myśl zasady „kto chce znajdzie sposób, kto nie chce znajdzie powód”, dlatego znajdźmy sposób w jaki będziemy trenować, a unikajmy szukania powodów, dla których tego wysiłku fizycznego unikamy. Pamiętajmy, że dobrze wykonana aktywność fizyczna między innymi pomaga wzmacniać odporność organizmu, co w obecnych czasach jest bardzo istotne – dodał Rompa.

(za tspodbeskidzie.pl)

Serwis Sports-News dostarcza Sportowa Agencja Informacyjna ASInfo.

UWAGA! PZBUK zmienia bonus startowy dla nowych graczy. Od teraz możecie skorzystać z promocji "Zamień 200 zł na 500 zł!"

Jest to najwyższy asymetryczny bonus od depozytu w Polsce! Każdy klient po wpłacie 200 zł otrzyma w sumie 500 zł na grę w zakładach sportowych.

Bonus przyznawany jest w zależności od wysokości dokonanego depozytu, według założenia, że wartość bonusu stanowi 150% wpłaconego depozytu powyżej kwoty 100 zł . Maksymalna wartość depozytu uprawniająca do uzyskania bonusu wynosi 200 zł.

Co trzeba zrobić, żeby skorzystać z promocji?

Przede wszystkim zarejestruj się w PZBUK klikając TUTAJ. Następnie musisz zweryfikować swój numer telefonu i dokonać depozytu w wysokości minimum 100 zł oraz aktywować bonus podczas depozytu.

Nie czekaj, tylko skorzystaj z promocji! Kliknij TUTAJ, aby założyć konto w PZBUK.

Add Comment

Click here to post a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.