Legia rzutem na taśmę remisuje z Lechem

W najciekawszym sobotnim spotkaniu 10. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Legia Warszawa rzutem na taśmę zremisowała 2:2 z Lechem Poznań. Lech w Warszawie wygrał ostatni raz 21 kwietnia 2012 r., pokonując stołeczny klub 1:0. Trenerem Wojskowych był wówczas obecny szkoleniowiec Kolejorza – Maciej Skorża.

W ostatnich minutach podopieczni Berga walczyli jak lwy o gola wyrównującego. Gospodarze posyłali niezliczoną liczbę wrzutek w pole karne Lecha i po jednej z nich dopięli celu. W 90 minucie precyzyjnie dośrodkował Brzyski, a Dossa Junior głową pokonał Gostomskiego i zapewnił punkt warszawiakom.

Ciekawostka:
Przed tym spotkaniem kontuzje mocno przetrzebiły Lecha, a na domiar złego podczas rozgrzewki urazu nabawił się jeszcze George Lovrencsics, którego w wyjściowym składzie zmienił autor drugiej bramki, Dariusz Formella.

Tak padły bramki:
0:1 Kamiński

Kamiński wykorzystuje zamieszanie w polu bramkowym Kuciaka i z bliskiej odległości pakuje piłkę do bramki.

0:2 Formella

Formella świetnie przyjmuje sobie piłkę w polu karnym Legii, odwraca się twarzą do bramki Kuciaka i pewnie uderza futbolówkę.

1:2 Brzyski
Cóż to za bramka Brzyskiego! Nie wiadomo, czy chciał dośrodkowywać, a piłka po prostu zeszła mu z nogi?

2:2 Dossa Junior
Gostomski wyszedł z bramki, a następnie stanął w blokach i Dossa Junior głową skierował piłkę do bramki Lecha.

***

Legia Warszawa – Lech Poznań 2:2 (0:2)

Bramki: Tomasz Brzyski (76), Dossa Junior (90) – Marcin Kamiński (33), Dariusz Formella (39)

Legia: Dusan Kuciak – Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Dossa Junior, Tomasz Brzyski – Michał Żyro, Tomasz Jodłowiec, Ivica Vrdoljak, Michał Kucharczyk (46. Orlando Sa) – Miroslav Radović, Ondrej Duda (75. Marek Saganowski)

Lech: Maciej Gostomski – Tomasz Kędziora, Marcin Kamiński, Maciej Wilusz, Barry Douglas – Łukasz Trałka, Hubert Wołąkiewicz – Dariusz Formella (70. Muhamed Keita), Kasper Hamalainen (80. Szymon Drewniak), Szymon Pawłowski – Dawid Kownacki (87. Luis Henriquez)

Żółte kartki: Kędziora, Wilusz, Douglas, Gostomski