Typy Ekstraklasa: Termalica – Jagiellonia

Typ na przełożony mecz 17. kolejki Ekstraklasy, w którym Termalica podejmować będzie zespół Jagiellonii Białystok.

Po hokejowym wyniku jaki na inaugurację Ekstraklasy na wyremontowanym stadionie w Niecieczy wypracowali piłkarze miejscowej Termalici w pojedynku z Piastem, trudno nie pokusić się o jakiś over bramkowy na mecz pomiędzy Słoniami i Jagą. To był naprawdę szalony mecz, zwłaszcza pomiędzy 25 a 30 minutą tego spotkania, kiedy to padły 4 bramki. Dla kibiców Termalici to była prawdziwa huśtawka emocjonalna… Ostatecznie ich ukochana drużyna musiała uznać wyższość gości z Gliwic, którzy nie zwalniają tempa i liderują w tabeli z 5 punktową przewagą nad Legią.

W sobotnim meczu, którego początek zaplanowany jest na godz.18 Jaga na pewno nie pójdzie na taką wymianę ciosów z Termalicą, na jaką się zdecydował Piast. Inna sprawa, że warunki w tym dniu były momentami wyjątkowo niesprzyjające, w szczególności dla bramkarzy. Jesteśmy przekonani, że Michał Probierz odrobił zadanie domowe i tak ustawi swój zespół, aby nie dać za dużo miejsca Foszmańczykowi i Plizdze, odcinając od podań Kędziorę, który widać, że ma ogromną motywację, wolę walki i chęć do gry.
Bukmacherzy prawie po równo oceniają szanse na wygraną obu drużyn. O tyle dziwne, że w naszej ocenie to gospodarze powinni chcieć za wszelką cenę sięgnąć w tym spotkaniu po 3 pkt. i sprawić w końcu radość z wygranej swoim kibicom i właścicielowi klubu, który tak wiele zrobił dla Termalici i lokalnej społeczności. Jak to zwykle bywa w takich meczach zapewne padnie bramkowy remis. Kurs na remis jest bardzo zacny bo wynosi 3.46, a jeszcze lepszy na BTS z remisem, bo wynosi 4.35 😉

My zagramy jednak na sam BTS, głównie z dwóch powodów. Pierwszy to motywacja do osiągnięcia upragnionego zwycięstwa przez miejscowych, a bez bramek w piłce nożnej nie ma wygranych meczy 😉 Drugi powód, to statystyki, które pokazują, że Jagiellonia we wszystkich spotkaniach w delegacjach zdobywała bramki, jak również często je traciła.

[sc:betano] Ekstraklasa, godz.18:00, Termalica B-B vs Jagiellonia Białystok, typ: BTS – TAK, kurs: 1.75

Zmień bukmachera na BETANO. Kliknij TUTAJ i odbierz swój bonus.