Typy na Bundesligę: Schalke 94 – FC Köln

Forma:

Gospodarze od porażki z Wolfsburgiem w końcówce sierpnia wygrali kolejno sześć meczów, tracąc w nich tylko jednego gola. Nie oznacza to co prawda, że w grze Schalke nic nie zgrzyta, bo np. część z tych spotkań zostało wygranych w dość szczęśliwych okolicznościach (z Hamburgiem, Eintrachtem a nade wszystko ze Stuttgartem), ale nie sposób nie dostrzec, że podopieczni Breitenreitera wreszcie stworzyli zwarty zespół, w którym panuje bardzo dobra atmosfera (przybijanie piątek i uśmiechy od ucha do ucha Breitenreitera i Huntelaara po ostatnim meczu ligowym z Hamburgiem, który Huntelaar w całości przesiedział na ławce). Różnicę na boisku robi częstokroć młody Sane, który potrafi stać przez cały mecz, by w jednym momencie zerwać się pilnującym go obrońcom i przesądzić o losach meczu. Tak było w Stuttgarcie i tak też było w Hamburgu. Goście natomiast grają w mojej opinii nieco ponad stan i osiągają lepsze wyniki niżby na to wskazywała ich forma i stan kadrowy. Poza tym lepiej grają jednak przed własną publicznością. Na wyjazdach poza bardzo szczęśliwą wygraną w Stuttgarcie wyraźnie ulegali Eintrachtowi (2:6) i Hertcie Berlin (0:2).

Nie zagrają:

Do Uchidy i Nastasicia doszedł ostatnio Höger, który naruszył więzadła w kolanie i czeka go dłuższy rozbrat z piłką. W Kolonii natomiast jedynym kontuzjowanym graczem jest środkowy obrońca Mavraj, a niewiadomą pozostaje podstawowy środkowy pomocnik Vogt, który w ostatnim meczu przeciwko Ingolstadt doznał wstrząśnienia mózgu.

Typ:

Breitenreiter dość mocno zarotował składem we w czwartek w Lidze Europejskiej. Do składu wskoczyło 5 zawodników, którzy nominalnie siedzą na ławce rezerwowych. Sił za wiele nie stracili, bo Schalke wygrało 4:0, a rywal do najbardziej wymagających z pewnością nie należał, co zresztą podkreślał po meczu Huntelaar. Ważne jest także to, ze Schalke grało u siebie i zespół ominęła uciążliwa podróż po Europie. Myślę, że gospodarze są zdecydowanym faworytem tego meczu. Goście, poza strzelającym sporo goli Modestem, nie mają zbyt wielu atutów w ofensywie i ciężko im będzie zagrozić bramce Fährmanna. Stawiam zatem na 1, a kurs na takie zdarzenie wynosi 1.75.

[sc:winmasters] Schalke 04 – FC Köln (niedziela, 04.10.15)
Typ 1, kurs: 1.75, stawka 100 zł