Bundesliga: Niespodziewana porażka Bayernu, wygrana FC Koeln i asysta Peszki

W sobotnim meczu inaugurującym 18. kolejkę Bundesligi wicelider tabeli, VFL Wolfsburg pokonał pewnie mistrzów Niemiec, Bayern Monachium aż 4:1. Świetny mecz w barwach Wilków rozegrali Dost oraz de Bruyne. Obaj dwukrotnie wpisali się na listę strzelców. Belg zaliczył również jedną asystę.

W innym spotkaniu FSV Mainz 05 pokonał 5:0 SC Paderborn. Doskonale spisał się Yunus Malli, który zdobył dwie pierwsze bramki w tym sezonie. Sławomir Peszko zaliczył asystę przy trafieniu Risse i wydatnie pomógł FC Koeln w odniesieniu zwycięstwa 2:0 nad Hamburgerem SV. Kolonia na prowadzenie wyszła w 62. minucie. Zaczęło się od błędu Heiko Westermanna, a następnie po zagraniu od Peszki Marcel Risse popędził w kierunku bramki i uderzył z ostrego kąta między nogami Drobnego. Podobnie było w 78. minucie, jednak wówczas asystę zaliczył Ujah.

Schalke 04 pokonało skromnie 1:0 Hannover 96 po bramce w pierwszej części spotkania Hogera. Końcówkę spotkania gospodarze grali w osłabieniu, gdyż czerwoną kartkę zobaczył były gracz Realu Madryt, Klaas-Jan Huntelaar.