Eredivisie: Remis w meczu o awans do Ligi Europy

SC Heerenveen zremisowało na własnym stadionie 2:2 z Vitesse Arnhem w pierwszym spotkaniu finałowym fazy play-off, której stawką jest udział w Lidze Europy. Rewanż odbędzie się w niedzielę na stadionie GelreDome w Arnhem.

Pierwszego gola zdobyli goście w 21. minucie spotkania. Po podaniu Bertranda Traore, bramkarza gospodarzy pokonał Valeri Kazaishvili. W 32. minucie meczu, Mark Uth podał do Luciano Slagveera, który strzelił gola na 1:1. Po przerwie padły jeszcze dwie bramki. W 66. minucie gry, na listę strzelców wpisał się pomocnik gości, Davy Proepper, a rezultat ustalił na 2:2, kwadrans przed końcem meczu, Mark Uth.

Po 34. kolejkach ligi holenderskiej, Heerenveen zajęło siódme miejsce w tabeli, a Vittese znalazło się na piątej pozycji. W meczach półfinałowych fazy play-off, zawodnicy Dwighta Lodewegesa pokonali w dwumeczu Feyenoord Rotterdam, a drużyna z Arnhem wygrała z FC Zwolle.