Liga Europy: Sevilla FC po raz czwarty triumfatorem! Gol Krychowiaka!

Sevilla FC pokonała Dnipro Dniepropietrowsk 3:2 (2:2) w finale piłkarskiej Ligi Europy, rozegranym w Warszawie na Stadionie Narodowym. W składzie ekipy z Andaluzji pełny mecz zaliczył Grzegorz Krychowiak. Reprezentant Polski zdobył pierwszego gola dla drużyny z hiszpańskiej Primera Division.

Pierwsza połowa była godna wielkiego finału i stawki jaką po raz pierwszy w historii tych rozgrywek będzie udział w fazie grupowej przyszłej edycji Ligi Mistrzów. Już po siedmiu minutach gry Dnipro trochę niespodziewanie objęło prowadzenie. Brazylijczyk Matheus świetnie zagrał w pole karne do Nikoli Kalinica i Chorwat strzałem głową zaskoczył Sergio Rico.

Ekipa z Andaluzji była bliska wyrównania nieco ponad kwadrans później, ale po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzenie głową Grzegorza Krychowiaka w kapitalnym stylu wybronił Denys Bojko. Co nie udało się głową, udało się cztery minuty potem nogą. Reprezentant Polski otrzymał w polu karnym piłkę po rozegraniu stałego fragmentu gry i płaskim strzałem nie dał szans bramkarzowi Dnipro.

Ekipa z Andaluzji poszła za ciosem i trzy minuty później sektor kibiców z Hiszpanii znów eksplodował. Josse Antonio Reyes fantastycznym prostopadłym podaniem uruchomił Carlosa Baccę i Kolumbijczyk po minięciu Bojko skierował futbolówkę do pustej bramki. Ukraińcy zdołali jednak skutecznie odpowiedzieć jeszcze tuż przed przerwą. Wyrównujący gol padł po pięknym strzale z rzutu wolnego Rusłana Rotana.

Dobre tempo gry znacznie spadło po zmianie stron. Inicjatywę posiadali co prawda podopieczni Unaia Emery’ego, ale długo z niej nic nie wynikało. Siedemnaście minut przed końcowym gwizdkiem ambitna obrona Dnipro jednak pękła. Vitolo po trochę przypadkowej akcji przytomnie wypatrzył w polu karnym Baccę, który mocnym strzałem w długi róg rozstrzygnął losy konfrontacji. Kolumbijczyk kilka minut później był bliski skompletowania hat-tricka, ale jego groźny strzał głową znów niesamowicie wybronił Bojko.

Sevilla FC zwyciężyła w ten sposób po raz czwarty w tych rozgrywkach. Wcześniej zespół z Andaluzji triumfował przed rokiem w Turynie i w latach 2006 i 2007.