Liga Mistrzów: Awans Monaco i Bayeru

AS Monaco oraz Bayer Leverkusen we wtorkowych meczach 6. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów wywalczyły sobie awans z grupy C do fazy play-off rozgrywek.

Drużyna z Księstwa u siebie pokonała bezpośredniego rywala do awansu, rosyjski Zenit St. Petersburg 2:0 a gole gospodarze zdobywali w drugiej połowie. Najpierw Rosjan napoczął Aymen Abdennour a złudzeń pozbawił Zenit Fabinho.

Z kolei Aptekarze z Leverkusen wywieźli z Lizbony jeden punkt, co ostatecznie dało im awans ale nie pozwoliło wyprzedzić Monaco i zająć pierwszego miejsca w grupie C. Cały mecz w barwach Bayeru rozegrał Sebastian Boenisch, który w pierwszej połowie zobaczył żółty kartonik.

Warto także odnotować, że w Lidze Europy na wiosnę powalczy Zenit St. Petersburg a z pucharami w tym sezonie żegna się Benfica.