Premier League: Kontuzje kluczowych graczy Manchesteru City

Sergio Aguero nie będzie mógł występować przez miesiąc – poinformowało „BBC”. Argentyńczyk w spotkaniu eliminacji do mistrzostw świata przeciwko Ekwadorowi nabawił się kontuzji uda.

27-letni piłkarz opuścił boisko na noszach w 24. minucie spotkania. W jego miejsce na placu gry pojawił się Carlos Tevez. Mecz zakończył się porażką „Albicelestes” 0:2.

W piątkowym spotkaniu Hiszpanii z Luksemburgiem w ramach eliminacji do mistrzostw Europy, urazu nabawił się inny piłkarz Manchesteru City. Po faulu Larsa Gersona, boisko z kontuzją łydki w 10. minucie meczu, opuścił David Silva. Nie wiadomo jeszcze jak długo potrwa jego przerwa w grze.

Pod nieobecność Aguero i Silvy, o miejsce w ataku „The Citizens” będą rywalizowali Wilfried Bony i Kelechi Iheanacho. Drużyna z Etihad Stadium jest obecnie liderem Premier League. Ma dwa punkty przewagi nad Arsenalem Londyn i Manchesterem United.