Primera Division: Real lepszy od Barcelony w El Clasico !

Real Madryt pokonał na Santiago Bernabeu Barcelonę 3:1 w szlagierowym spotkaniu 9. kolejki hiszpańskiej Primera Division. Dzięki tej wygranej „Królewscy przesunęli się tymczasowo na 2. miejsce w ligowej tabeli tracąc do liderującej Blaugrany tylko jeden punkt.

W 4. minucie spotkania bramkę dla gości strzelił po ładnej akcji Brazylijczyk Neymar. Barcelona miała okazję do podwyższenia prowadzenia, ale Iker Casillas świetnie wybronił uderzenie Messiego. W 36. minucie Cristiano Ronaldo wykorzystał rzut karny, który sprokurował Gerard Pique.

W drugiej połowie Real nie dał najmniejszych szans rywalom i wygrał zasłużenie całe spotkanie 3:1. Gola dającego prowadzenie strzelił Pepe, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Toniego Kroosa, natomiast ostatnią bramkę dołożył Karim Benzema, któremu dogrywał James Rodriguez.