Primera Division: Sevilla FC nie dała szans Baskom, cały mecz Krychowiaka

Sevilla FC wygrała u siebie z Athletic Bilbao 2:0 (2:0) w pierwszym sobotnim spotkaniu 29. kolejki hiszpańskiej Primera Division. W ekipie z Andaluzji pełny mecz zaliczył Grzegorz Krychowiak.

Na Estadio Sanchez Pizjuan gospodarze objęli prowadzenie już po trzech minutach, kiedy to świetne zagranie Francuza Tremoulinasa oraz fatalny błąd bramkarza i defensywy rywali wykorzystał z zimną krwią Aleix Vidal.

Osiemnaście minut później Vicente Iborra podał w pole karne, gdzie Carlos Bacca płaskim strzałem skierował piłkę do siatki. Dla Kolumbijczyka był to już siedemnasty gol w obecnych rozgrywkach.

Podopieczni Unaia Emery’ego odnieśli w ten sposób czwarte zwycięstwo z rzędu i zbliżyli się na punkt do czwartego w tabeli Atletico Madryt. Baskowie doznali dwunastej porażki, ale zachowali ósmą pozycję.