Towarzysko: Stuttgart wygrywa z Manchesterem City

VfB Stuttgart wygrał na własnym stadionie w towarzyskim meczu z Manchesterem City 4:2. W barwach gospodarzy do 85. minuty grał Przemysław Tytoń.

Niemiecki zespół objął prowadzenie już po kwadransie gry. Na listę strzelców wpisał się wówczas Filip Kostić. Drugą bramkę strzelił Daniel Didavi. Następnie dwa gole dołożył Daniel Ginczek, który do siatki rywali trafił w 36. oraz 38. minucie. Goście w końcowym fragmencie meczu odpowiedzieli trafieniami Kelechiego Iheanacho oraz Edina Dzeko.

Przemysław Tytoń został pokonany tylko raz. Polak opuścił boisko zaraz po pierwszej bramce dla „The Citizens” i został zastąpiony przez Odisseasa Vlachodimosa.

Stuttgart rozpocznie sezon Bundesligi za dwa tygodnie spotkaniem z FC Koeln, w którym występuje dwóch polskich zawodników, Paweł Olkowski oraz Sławomir Peszko. A już w przyszły weekend podopieczni Aleksandra Zornigera zagrają w Pucharze Niemiec z Holstein Kiel.