2. Bundesliga: Porażka St. Pauli, grał Sobota

Zespół SSV Jahn Regensburg wygrał u siebie z FC St. Pauli 1:0 (1:0) w meczu 16. kolejki 2. Bundesligi. W barwach gości całe spotkanie rozegrał Waldemar Sobota.

Jedynego gola na Continental Arena strzelił w 42. minucie Marco Gruttner, który oddał sprytny strzał z pierwszej piłki po dośrodkowaniu Andreasa Albersa.

Piłkarze z Hamburga szukali sposobu na wyrównanie, ale od 69. minuty mieli utrudnione zadanie po drugiej żółtej kartce dla Philippa Ziereisa.

Całe spotkanie w ekipie gości rozegrał Waldemar Sobota, który pełnił funkcję kapitana. Dla Polaka był to jedenasty występ w tym sezonie.

W tabeli 2. Bundesligi Zespół SSV Jahn Regensburg zajmuje szóste miejsce z dorobkiem 23 punktów.

Drużyna FC St. Pauli jest na piętnastej pozycji, mając na koncie 15 punktów.

* * * * * *
Wyniki niedzielnych meczów 16. kolejki 2. Bundesligi:

SSV Jahn Regensburg – FC St. Pauli 1:0 (1:0)
Bramka: Gruttner 42.
Czerwona kartka: Ziereis (69, St. Pauli) – za dwie żółte.

Dynamo Drezno – SV Sandhausen 1:1 (1:1)
Bramki: Jeremejeff 5 – Scheu 30.
Niewykorzystany karny: Bouhaddouz (Sandhausen) w 30′.

SV Wehen Wiesbaden – SV Darmstadt 98 0:0
Czerwona kartka: Palsson (76, SV Darmstadt).

Holstein Kiel wygrał u siebie z FC St. Pauli 2:1 w meczu 28. kolejki 2. Bundesligi. W zespole gości 90 minut rozegrał Waldemar Sobota.

W pierwszej połowie najwięcej na stadionie w Kilonii działo się tuż przed przerwą. W 41. minucie Stefan Thesker sfaulował Alexandra Meiera i otrzymał czerwoną kartkę. Po chwili sam poszkodowany wykorzystał rzut karny i goście objęli prowadzenie. Dla 36-latka to szóste trafienie w dziesiątym meczu w tym sezonie.

Po przerwie mimo gry w osłabieniu gospodarze wyrównali już w 50. minucie. Z jedenastu metrów bramkę zdobył Alexander Muhling, dla którego to ósmy gol w sezonie.

Trzy minuty później prowadzenie ekipie „Bocianów” dał Jae-Sung Lee. Koreańczyk trafił z bliska i zdobył czwartą bramkę w rozgrywkach.

W barwach gości całe spotkanie rozegrał Waldemar Sobota. Dla Polaka był to piętnasty występ w tym sezonie.

W tabeli 2. Bundesligi Holstein Kiel jest na czwartej pozycji z dorobkiem 45 punktów. Natomiast FC St. Pauli spadło na szóste miejsce, mając na koncie 44 punkty.

* * * * * *
MSV Duisburg – FC Ingolstadt 2:4 (0:1)
Bramki: Iljutcenko 46, Wolze 90+2 – Lezcano 31, 61-karny, Kittel 89, Pledl 90+5.

Holstein Kiel – FC St. Pauli 2:1 (0:1)
Bramki: Muhling 50-karny, Lee Jae-Sung 53 – Meier 43-karny.
Czerwona kartka: Thesker (41, Holstein) – za faul.

SV Sandhausen – SC Paderborn 1:1 (1:0)
Bramka: Kister 17 – Klement 90+4.
Czerwona kartka: Guede (90+3, Sandhausen) – za dwie żółte.