Premier League: Zwycięstwa Tottenhamu, Chelsea i Southampton (akt)

W pierwszym sobotnim spotkaniu 24. kolejki angielskiej Premier League Tottenham Hotspur pokonał londyński Arsenal 2:1.

Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy po 11 minutach gry objęli prowadzenie. Z prawej strony w pole karne dośrodkowywał Welbeck, w piłkę nieczysto trafił Giroud i ta trafiła do niepilnowanego Oezila, a ten nie dał szans Llorisowi na skuteczną interwencję.

Na drugą część spotkania dużo lepiej usposobieni wyszli gracze Spurs, co przyniosło efekt w 56. minucie. Świetnie ustawiony w polu karnym Arsenalu był Harry Kane, który nie miał problemów z wpakowaniem piłki do siatki po tym, jak podbił ją Ospina.

Na 4 minuty przed końcem meczu Tottenham zadał decydujący cios. Piłkę w pole karne dośrodkował Bentaleb, a Kane pokonał bramkarza Kanonierów sprytnym, precyzyjnym strzałem głową, dając gospodarzom cenne zwycięstwo.

Manchester City tylko zremisował na Etihad Stadium z piłkarzami Hull City 1:1 (0:1). Co dziwniejsze, wyrównujący gol dla podopiecznych Manuela Pellegriniego padł dopiero w 90. minucie za sprawą Jamesa Milnera. The Citizens mieli kilka klarownych sytuacji w tym spotkaniu (m.in. strzał Sergio Aguero w poprzeczkę), jednak ich nie wykorzystali.

Chelsea Londyn po golach Edena Hazarda i Bronislava Ivanovicia pokonała na Villa Park 2:1 Aston Villę, zaś remisem 1:1 zakończył się pojedynek na Liberty Stadium pomiędzy Swansea City i Sunderlandem. Cały mecz w barwach Łabędzi rozegrał Łukasz Fabiański.

Leicester City Marcina Wasilewskiego przegrało 0:1 z Crystal Palace. Polski obrońca spędził na boisko pełne 90 minut.