Toby Alderweireld: Tottenham może wygrać z każdym

Obrońca Tottenhamu Hotspur, Toby Alderweireld przyznał w swoim ostatnim wywiadzie, że jego zespół może w tym sezonie zdobyć mistrzostwo Anglii.

Podopieczni Mauricio Pochettino zajmują aktualnie drugie miejsce w tabeli Premier League. „Koguty” mają na swoim koncie 61 punktów, a do prowadzącego Leicester City tracą pięć „oczek”.

Do zakończenia sezonu ligowego w Anglii pozostało siedem kolejek. Wśród najbliższych rywali Tottenhamu znajdują się m.in. takie kluby jak: Liverpool FC, Manchester United i Chelsea FC. Alderweireld uważa jednak, że jego zespół nie stoi na straconej pozycji.

– Mamy zaufanie do naszych umiejętności. Jeśli wciąż będziemy ciężko pracować i grać na tym samym poziomie to możemy wygrać z każdym. To nie jest arogancja, ale pewność siebie i styl naszej gry – powiedział 27-letni obrońca w rozmowie z dziennikarzami „Sky Sports”.

– Musimy skupić się na każdym kolejnym meczu. To banał, ale po prostu tak musimy zrobić. Do końca zostało siedem spotkań, więc zacznijmy od Liverpoolu – zakończył.