Bundesliga: Pewne zwycięstwo Stuttgartu

Eintracht Frankfurt przegrał przed własną publicznością z VfB Stuttgart 2:4 (0:2) w sobotnim meczu 20. kolejki niemieckiej Bundesligi. Pełne 90 minut w bramce przyjezdnych rozegrał Przemysław Tytoń.

Kibice zgromadzeni na Commerzbank-Arena na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 27. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Christian Gentner, któremu asystował Lukas Rupp. Jeszcze przed przerwą prowadzenie gości podwyższył Daniel Didavi.

Po zmianie stron kontaktowego gola dla gospodarzy zdobył Alexander Meier, który dobił strzał jednego ze swoich kolegów i z najbliższej odległości wbił piłkę do siatki. Trzecią bramkę dla przyjezdnych zdobył Georg Niedermeier, a czwartą dołożył Filip Kostić. 23-letni Serb skutecznie wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu Carlosa Zambrano. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego rozmiary porażki zmniejszył Szabolcs Huszti, któremu dograł Marco Fabiana.

Dzięki czwartej wygranej z rzędu, Stuttgart awansował na 11. miejsce w tabeli Bundesligi. Drużyna „Die Schwaben” mają na swoim koncie 24 punkty, z kolei Eintracht Frankfurt zdobył do tej pory 21 „oczek” i znajduje się trzy lokaty niżej.

****

Eintracht Frankfurt – VfB Stuttgart 1:4 (0:2)
Bramki: Meier 52, Huszti 90 – Gentner 27, Didavi 45+1, Niedermeier 65, Kostić 76 (k).
Czerwone kartki: Didavi (67, Stuttgart – za drugą żółtą), Zambrano (75, Eintracht – za drugą żółtą).