LM: Skromne zwycięstwo Bayernu, 90 minut Lewandowskiego

W pierwszym wtorkowym spotkaniu 2. kolejki Ligi Mistrzów w grupie E, Bayern Monachium skromnie 1:0 pokonał na wyjeździe CSKA Moskwa. Jedynego gola spotkania zdobył w 22. minucie Thomas Mueller z rzutu karnego.

Bawarczycy od samego początku rzucili się do ataków, ale obrona Rosjan od pierwszego gwizdka spisywała się bez zarzutu. Tylko w jednej sytuacji, w 21. minucie Mario Fernandes niepewnie interweniował przy akcji rywali i sfaulował w polu karnym Mario Goetze. Chwilę później, Thomas Mueller pewnie wykorzystał „jedenastkę”.

W drugiej połowie, gospodarze także skupili się na defensywie i nie pozwolili „Bawarczykom” na wiele. Swoje akcje mieli jeszcze Mehdi Benatia i Claudio Pizarro, który zmienił Roberta Lewandowskiego, ale ostatecznie drugi gol nie padł.

Robert Lewandowski (Bayern) zagrał przez 90. minut. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry, zmienił go Claudio Pizarro.