Primera Division: Różowe stroje nie przyniosły szczęścia, Real rozbity w San Sebastian!

Real Sociedad San Sebastian wygrał u siebie z Realem Madryt 4:2 (2:2) w niedzielnym spotkaniu drugiej kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Anoeta rozpoczęło się świetnie dla grających w specyficznych różowych strojach „Królewskich”, bowiem w niespełna sześć minut golkipera gospodarzy pokonali Sergio Ramos i Gareth Bale. Później doskonałą okazję na trzeciego gola zmarnował Toni Kroos i do głosu doszli Baskowie.

Sygnał do odrabiania strat dał Inigo Martinez, wykorzystując świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego, a cztery minuty przed przerwą doskonałą akcję lewą stroną zakończył efektownym uderzeniem głową Zurutuza.

Ten sam piłkarz dwadzieścia minut po wznowieniu gry wykończył kapitalną akcję Sergio Canalesa oraz dogranie Xabiego Prieto i gospodarze objęli zaskakujące prowadzenie. Kwadrans przed końcem świetne podanie Bergary wykorzystał Carlos Vela i mocnym strzałem z bliska pod poprzeczkę również nie dał szans Casillasowi. W doliczonym czasie gry rozmiary sensacyjnej porażki mógł zmniejszyć Karim Benzema, ale w dogodnej sytuacji trafił w słupek.

W drugim wieczornym spotkaniu nie było rozstrzygnięcia. Na Estadio Riazor Deportivo prowadziło po trafieniu Jose Rodrigueza, ale Rayo pięć minut przed przerwą za sprawą Javiera Aquino doprowadziło do wyrównania. Po zmianie stron prowadzenie przyjezdnym z Madrytu dał Alberto Bueno, ale ambitnie walcząca do końca ekipa z Galicji uratowała remis w doliczonym czasie gry, kiedy to bramkarza gości zaskoczył Isaac Cuenca.

* * * * * *

Real Sociedad San Sebastian – Real Madryt 4:2 (2:2)
Bramki: Inigo Martinez 35, Zurutuza 41, 65, Vela 75 – Ramos 5, Bale 11

Deportivo La Coruńa – Rayo Vallecano 2:2 (1:1)
Bramki: Rodriguez 7, Cuenca 90+3 – Aquino 40, Alberto Bueno 73

Zobacz jak wygrywają nasi Czytelnicy. Zagraj z nami i wygrywaj pieniądze. Załóż konto w William Hill. To jeden z najstarszych i najpopularniejszych bukmacherów z bogatą ofertą i dobrymi kursami.