Puchar Belgii: Zwycięstwo Standardu Liege

Standard Liege zwyciężył w rozgrywkach Pucharu Belgii. W finałowym pojedynku rozegranym w Brukseli, podopieczni Yannicka Ferrery pokonali Club Brugge 2:1 (1:1).

Kibice zgromadzeni na Stadionie Króla Baudouina I na trafienie w tym spotkaniu czekali do 17. minuty gry. Na listę strzelców wpisał się Jean-Luc Dompe, któremu asystował Ivan Santini. Chwilę później do wyrównania doprowadził Lior Refaelov. „Les Rouches” przechylili szalę zwycięstwa dopiero w końcowym fragmencie rywalizacji. Piłkę do siatki Ludovica Butelle skierował Santini. Ostatnie podanie przy tej bramce zanotował Mathieu Dossevi.

Warto zaznaczyć, że Club Brugge kończył mecz w osłabieniu. Już w 51. minucie czerwoną kartką ukarany został Abdolouay Diaby.

Dzięki wygranej, Standard Liege zdobył Puchar Belgii po raz siódmy w historii. Ostatni raz miało to miejsce w 2011 roku.