Serie A: Czwarte z rzędu zwycięstwo AC Milan, grał Piątek, Inter i Atalanta w Lidze Mistrzów

sports news

SPAL 2013 przegrało u siebie z AC Milan 2:3 (1:2) w niedzielnym meczu 38. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.

Na Stadio Paolo Mazza w Ferrarze w podstawowym składzie gości wybiegł na murawę Krzysztof Piątek. Dwubramkowe prowadzenie słynnej ekipie z Lombardii zapewnili w pierwszej połowie w niespełna pięć minut efektownymi strzałami z pola karnego Turek Hakan Calhanoglu oraz Iworyjczyk Franck Kessie.

Siedemnaście minut przed przerwą kontaktowe trafienie uzyskał uderzeniem głową Francesco Vicari, a osiem minut po zmianie stron wyrównał w podobny sposób Algierczyk Mohamed Salim Fares, któremu asystował Thiago Cionek.

„Rossoneri” odzyskali przewagę jedenaście minut później, kiedy to podyktowany rzut karny wykorzystał Kessie, po raz drugi wpisując się na listę strzelców w tych zawodach.

Czwarte zwycięstwo z rzędu na koniec sezonu dało siedmiokrotnym triumfatorom Klubowego Pucharu Europy ostatecznie piąte miejsce i grę w Lidze Europy, podobnie jak szóstej w klasyfikacji Romie.

Włochy w fazie grupowej przyszłej edycji Ligi Mistrzów reprezentować będą Juventus Turyn, SSC Napoli, Inter Mediolan i po raz pierwszy w historii Atalanta Bergamo.

Serie A opuściły już wcześniej Chievo Werona i Frosinone Calcio, a niedzielny wieczór okazał się również pechowy dla Empoli FC. Zespół z Toskanii nie uratowały nawet trzy ostatnie zwycięstwa przed decydującą o spadku porażką w Mediolanie. Tuż nad strefą spadkową sezon zakończyła Genoa CFC, którą zimą opuścił Piątek.

* * * * * *
Wyniki wieczornych niedzielnych spotkań 38. kolejki Serie A:

Inter Mediolan – Empoli FC 2:1 (0:0)
Bramki: Keita 51, Nainggolan 82 – Traore 76.

ACF Fiorentina – Genoa CFC 0:0.

Cagliari Calcio – Udinese Calcio 1:2 (1:0)
Bramki: Pavoletti 17 – Hallfredsson 60, De Maio 69.

AS Roma – Parma Calcio 1913 2:1 (1:0)
Bramki: Pellegrini 35, Perotti 89 – Gervinho 87.

Atalanta Bergamo – US Sassuolo Calcio 3:1 (1:1)
Bramki: Zapata 35, Gomez 53, Pasalic 65 – Berardi 19.
Czerwone kartki: Berardi (45+5, Sassuolo), Magnanelli (83, Sassuolo).

SPAL 2013 – AC Milan 2:3 (1:2)
Bramki: Vicari 28, Fares 53 – Calhanoglu 18, Kessie 23, 64-karny.

Serwis Sports-News dostarcza Sportowa Agencja Informacyjna ASInfo.

UWAGA! PZBUK zmienia bonus startowy dla nowych graczy. Od teraz możecie skorzystać z promocji "Zamień 200 zł na 500 zł!"

Jest to najwyższy asymetryczny bonus od depozytu w Polsce! Każdy klient po wpłacie 200 zł otrzyma w sumie 500 zł na grę w zakładach sportowych.

Bonus przyznawany jest w zależności od wysokości dokonanego depozytu, według założenia, że wartość bonusu stanowi 150% wpłaconego depozytu powyżej kwoty 100 zł . Maksymalna wartość depozytu uprawniająca do uzyskania bonusu wynosi 200 zł.

Co trzeba zrobić, żeby skorzystać z promocji?

Przede wszystkim zarejestruj się w PZBUK klikając TUTAJ. Następnie musisz zweryfikować swój numer telefonu i dokonać depozytu w wysokości minimum 100 zł oraz aktywować bonus podczas depozytu.

Nie czekaj, tylko skorzystaj z promocji! Kliknij TUTAJ, aby założyć konto w PZBUK.