Liga Mistrzów: Atalanta zremisowała z MC, Dinamo straciło zwycięstwo w doliczonym czasie, grał Kądzior

Atalanta Bergamo zremisowała z Manchesterem City 1:1 w meczu 4. kolejki grupy C rozgrywek Ligi Mistrzów.

Podopieczni Josepa Guardioli objęli prowadzenie po strzale z kilku metrów Raheema Sterlinga, któremu efektownie odegrał piętą w polu karnym rywali Gabriel Jesus. Brazylijczyk dwie minuty przed przerwą zmarnował podyktowany rzut karny. To zemściło się cztery minuty po zmianie stron, kiedy to wyrównał Chorwat Mario Pasalić.

Ekipa z Lombardii zdobyła w ten sposób pierwszy punkt w tej edycji. „The Citizens” natomiast po raz pierwszy nie wygrali, ale umocnili się nieznacznie na czele klasyfikacji.

W drugim meczu tej grupy Dinamo Zagrzeb zremisowało przed własną publicznością z Szachtarem Donieck 3:3 i pozostało na trzecim miejscu w tabeli.

Na obiekcie w stolicy Chorwacji niemal całe zawody z perspektywy ławki rezerwowych obserwował Damian Kądzior. Polak dopiero w doliczonym czasie gry, jeszcze przy stanie 3:1, zastąpił Bruno Petkovica. „Górnicy” z Donbasu w samej końcówce uratowali jednak remis i cenny punkt, dzięki któremu utrzymali drugą lokatę w tabeli.

* * * * * *
Wyniki spotkań 4. kolejki grupy C:

Atalanta Bergamo – Manchester City 1:1 (1:0)
Bramki: Pasalić 49 – Sterling 7.
Rzut karny niewykorzystany: Gabriel Jesus (43, MC).
Czerwona kartka: Claudio Bravo (81, MC).

Atalanta: Gollini – Toloi, Djimsiti, Palomino – Hateboer, de Roon, Freuler (84 Malinowski), Castagne (90+2 Muriel) – Pasalić, Gomez – Ilicić.

MC: Ederson (46 Bravo) – Cancelo, Fernandinho, Otamendi, Mendy – De Bruyne, Guendogan, Bernardo Silva – Mahrez (88 Walker), Jesus (73 Aguero), Sterling.

Sędziował: Aleksiej Kułbakow (Białoruś).

– – – – – – –
Dinamo Zagrzeb – Szachtar Donieck 3:3 (1:1)
Bramki: Petković 25, Ivanusec 83, Ademi 89 – Patrick 13, Moraes 90+3, Tete 90+7.

Dinamo Zagrzeb: Livaković – Theophile-Catherine, Dilaver, Perić, Stojanović (72 Ivanusec), Olmo, Moro, Ademi, Leovac – Petković (90+1 Kądzior), Orsić (77 Gjira).

Szachtar: Pjatow – Dodo, Krywcow, Matwijenko (86 Dentinho), Ismaily – Patrick (86 Tete), Stepanenko (90+1 Marco Antonio), Marlos, Kowałenko, Taison – Junior Moraes.

Sędziował: Felix Brych (Niemcy).
Czerwone kartki: Moro (74, Dinamo) – Marlos (79, Szachtar).