Puchar Króla: Siedem goli na Camp Nou! FC Barcelona odrobiła straty i wyeliminowała Sevilla FC

FC Barcelona wygrała u siebie z Sevilla FC 6:1 (2:0) w rewanżowym meczu 1/4 finału rozgrywek o Puchar Króla.

Na Camp Nou goście z Andaluzji bronili dwubramkowej zaliczki z pierwszej konfrontacji, ale już do przerwy było wiadomo, że czeka ich nadzwyczajnie ciężkie zadanie.

Po trzynastu minutach połowę strat odrobił Brazylijczyk Philippe Coutinho, wykorzystując podyktowany rzut karny, a niespełna kwadrans przed przerwą podwyższył w sytuacji sam na sam Chorwat Ivan Rakitić. Podopieczni Pablo Machina przed tym trafieniem mieli doskonałą okazję na wyrównanie, ale „jedenastkę” zmarnował Argentyńczyk Ever Banega.

Osiem minut po zmianie stron po raz drugi na listę strzelców wpisał się Coutinho, tym razem uderzając głową po dośrodkowaniu Urugwajczyka Luisa Suareza. Zaledwie minutę później „Blaugranę” do awansu przybliżył jeszcze mocniej Sergi Roberto, wykorzystując kapitalne dogranie w pole karne Leo Messiego.

Po kolejnych trzynastu minutach nadzieję przyjezdnych ożywił efektownym uderzeniem pod poprzeczkę Brazylijczyk Guilherme Arana, ale minutę przed końcem Jordi Alba znalazł w polu karnym niepilnowanego Luisa Suareza, który z bliska praktycznie przypieczętował awans obrońców trofeum. Zespół z Andaluzji dobił jeszcze w doliczonym czasie gry Messi, a drugą asystę tego wieczoru zaliczył Jordi Alba.

Wcześniej awans do półfinałów uzyskały także Valencia CF i Betis Sewilla. Ostatniego półfinalistę wyłoni czwartkowy rewanż Girony z Realem Madryt.

* * * * * *
FC Barcelona – Sevilla FC 6:1 (2:0)
Bramki: Coutinho 13-karny, 53, Rakitić 31, Sergi Roberto 54, Luis Suarez 89, Messi 90+2 – Arana 67.
Rzut karny niewykorzystany: Banega (27, Sevilla).
Pierwszy mecz: 0:2. Awans: FC Barcelona.