Serie A: Bologna FC odrobiła straty i pokonała Empoli FC, bronili Skorupski i Drągowski

Bologna FC wygrała przed własną publicznością z Empoli FC 3:1 (0:1) w pierwszym sobotnim spotkaniu 34. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.

Na Stadio Renato Dall’Ara całe zawody między słupkami „Rossoblu” zaliczył Łukasz Skorupski, natomiast wśród gości od pierwszych minut bronił Bartłomiej Drągowski.

Prowadzenie dla zespołu z Toskanii uzyskał po siedemnastu minutach gry sprytnym uderzeniem w krótki róg Chorwat Marko Pajac. Sześć minut po zmianie stron wyrównał strzałem głową Roberto Soriano. Siedem minut przed końcem kapitalnym uderzeniem z dystansu błysnął Riccardo Orsolini, a losy konfrontacji definitywnie rozstrzygnął już w doliczonym czasie gry Nicola Sansone, wykorzystując sytuację sam na sam.

Siedmiokrotni mistrzowie Włoch po dziewiątym zwycięstwie w sezonie awansowali na czternaste miejsce w tabeli. Drużyna z Toskanii doznała natomiast dziewiętnastej porażki w bieżących rozgrywkach i otwierają wciąż strefę spadkową klasyfikacji.