Serie A: Juventus wygrał z Fiorentiną i po raz ósmy z rzędu został mistrzem Włoch!

Juventus Turyn wygrał u siebie z Fiorentiną 2:1 (1:1) w przedostatnim sobotnim spotkaniu 33. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A. „Stara Dama” przypieczętowała w ten sposób ósmy z rzędu mistrzowski tytuł.

Na Allianz Stadium całe zawody między słupkami zespołu z Piemontu zaliczył Wojciech Szczęsny. Spotkanie rozpoczęło się jednak po myśli gości z Toskanii, bowiem już w szóstej minucie golkipera reprezentacji Polski zaskoczył mocnym uderzeniem z kilku metrów Serb Nikola Milenković.

Osiem minut przed przerwą wyrównał efektownym strzałem głową w krótki róg Alex Sandro. Brazylijczyk wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego Bośniaka Miralema Pjanica. Osiem minut po zmianie stron Argentyńczyk German Pezzella niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki i dwukrotni triumfatorzy Klubowego Pucharu Europy przybliżyli się do sukcesu.

„Bianconeri” nie dali już odebrać zwycięstwa i zapewnili sobie w ten sposób ósme z rzędu mistrzostwo Włoch. „Viola” natomiast doznała dziewiątej porażki w sezonie i pozostała na jedenastej lokacie w tabeli.