System Labouchere

Jest to system malejącej progresji dla zdarzenia o kursie 2.00. Załóżmy, że postanawiamy grać za 28 zł. Wtedy rozpisujemy to w następujący sposób: 1-2-3-4-5-6-7. Każda z cyfr to ilość jednostek, które będziemy stawiać.

Obstawiamy zakład za sumę pierwszej i ostatniej liczby czyli 1+7=8. Jeżeli wygramy, skreślamy z ciągu pierwszą i ostatnią cyfrę, a następny zakład gramy znowu pierwszą i ostatnią cyfrą (2 i 6) itd.

Jeśli przegramy, na końcu ciągu dopisujemy stawkę, za którą graliśmy, czyli 8. Ciąg będzie wyglądał następująco 1-2-3-4-5-6-7-8. W momencie kiedy zostaną nam tylko dwie cyfry do zagrania i ponownie wygramy, kończymy serię i możemy zaczynać od początku. Musimy tylko dobrze wybierać spotkania, żeby nie zabrakło nam pieniędzy na zakłady.

Istnieje jeszcze jedna wersja, mianowicie podział kapitału nie rosnąco np. 3-3-3-3-3-3. Tak samo jak powyżej gramy za sumę pierwszej i ostatniej cyfry. W przypadku wygranej skreślamy pierwszą i ostatnią cyfrę, a jeśli zaliczymy pudło, dopisujemy na końcu ciągu tylko jedną. Taki system najlepiej stosować przy AKO nie mniejszym niż 2.0. Jest łagodniejszy niż progresja, ponieważ stawki nie zwiększają się tak szybko.

Na koniec jeszcze raz powtórzymy: Negatywną stroną tego systemu jest to, że może zabraknąć pieniędzy na zakłady.

Add Comment

Click here to post a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.