Zarządzanie kapitałem

Zdaniem wielu graczy zarządzanie kapitałem to najważniejszy czynnik w bukmacherskiej inwestycji. Gra u „buka” to nie sprint, tylko maraton, i odpowiednie dobieranie stawek jest tutaj bardzo ważne, a nawet najważniejsze. Jeśli nie potrafi się tego zrozumieć i chce się szybko zostać milionerem, to lepiej zająć się kolekcjonowaniem odznak sportowych lub monet, bo bukmacherstwo to nie biznes dla „gorących głów”.

Dobieranie stawek nie jest wcale takie trudne. O wiele trudniejsza jest samodyscyplina i trzymanie się planu. Dobre zarządzanie kapitałem polega na tym, aby ustalić sobie maksymalna stawkę na zakład, która będzie pomiędzy 3-5 procent naszego kapitału. W tym momencie warto wymienić błędy, jakie popełniają gracze, np. poprzez wmawianie sobie:

  •  Dziś czuję się „pewnie”, więc postawię więcej.
  •  Mam dobra passę, więc i dziś wygram.
  •  Wczoraj przegrałem, to dziś zagram za dużo więcej, i się odegram
  •  Dostałem trochę pieniędzy, więc stać mnie! Zagram za więcej.
  •  Dołożę jeszcze ze dwa pewniaki do kuponu, to będzie wyższa wygrana…

Takie błędy popełnia przeciętny gracz. Profesjonalista z góry wie, jaka jest jego maksymalna stawka, i nie kieruje się emocjami. Dlatego ważna jest tutaj samodyscyplina. Nałogowy gracz nie potrafi się powstrzymać, a jego stawkami rządzą emocje i tak się zaczynają pożyczki, długi i poważne problemy hazardzisty.Trzeba też pamiętać, że nasz kapitał to pieniądze przeznaczone na grę i nic innego!

Nie wliczajmy w to pieniędzy przeznaczonych na rachunki czy jedzenie, i nigdy nie pożyczajmy od nikogo na hazard. Powinna to być taka kwota, którą jeśli stracilibyśmy, nie będzie miała wpływu na nasze życie.Jak już mamy ustalony swój kapitał, to policzmy jaką maksymalną stawkę możemy dać na mecz. Jeśli nasza maksymalna stawka wynosi 100 zł, to nasz kapitał powinien być około 20 razy większy czyli 2000zł.

Pamiętajmy, że bukmacherstwo to hazard. Zdarzają się pewne i pewniejsze mecze, ale tak naprawdę sport jest nieprzewidywalny. Możemy Wam pomoc typować, wybierając odpowiednie mecze i typy, ale zarządzanie kapitałem i granie za najwyższe kursy to już wasza odpowiedzialność. Jeśli uda wam się połączyć wszystkie te czynniki, to osiągniecie sukces.

Add Comment

Click here to post a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.