LM: Efektowna wygrana Realu, męki Liverpoolu

Real Madryt rozbił u siebie FC Basel 5:1 (4:1), a Liverpool FC po dramatycznej końcówce pokonał Łudogorec Razgrad 2:1 (0:0) w pierwszych meczach grupy B piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Broniący trofeum „Królewscy” nie mieli problemów ze zwycięstwem nad mistrzami Szwajcarii i już po pierwszej połowie mogli być pewni wysokiej wygranej. Składne oraz efektowne akcje kończyli bramkami Nacho, Bale, Ronaldo, James Rodriguez i Karim Benzema.

Zdecydowanie więcej emocji było na Anfield Road, gdzie gole padły dopiero w samej końcówce. Rozpoczął Ballotelli, ale w pierwszej minucie doliczonego czasu wyrównał Abalo. „The Reds” zdołali jednak jeszcze odpowiedzieć, a trzy punkty zapewnił skutecznym uderzeniem z rzutu karnego Steven Gerrard.

* * * * * *

Wyniki meczów 1. kolejki grupy B:

Real Madryt – FC Basel 5:1 (4:1)
Bramki: Nacho 14, Bale 30, Ronaldo 31, James Rodriguez 37, Benzema 79 – Gonzalez 38

Real: Casillas – Ramos (66 Varane), Pepe, Nacho, Marcelo – Kroos, Modric (74 Illarramendi), James, Bale – Ronaldo, Benzema (82 Hernandez)

Basel: Vaclik – Schar, Samuel (64 Kakitani), Suchy, Xhaka – El Neny, Frei (83 Delgado), Safari, Gonzalez, Zuffi – Streller (73 Embolo)

Liverpool FC – Łudogorec Razgrad 2:1 (0:0)
Bramka: Balotelli 82, Gerrard 90+3-karny – Abalo 90+1

Liverpool: Mignolet – Manquillo, Moreno, Lovren, Sakho – Gerrard, Henderson, Coutinho (68 Lucas), Sterling, Lallana (68 Borini) – Balotelli.

Łudogorec: Borjan – Caicara, Moti, A. Aleksandrow, Minew – Djakow (85 Espinho), Abel, M. Aleksandrow, Marcelinho, Misidjan (72 Abalo) – Bezjak (87 Younes)